نمای کامپوزیت و تابلوهای تبلیغاتی

گروه فنی نوین سازه با توان اجرایی بالا با کادری مجرب در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت پروژه های اجرایی خود را شروع و به اتمام رسانیده و بالاترین موفقیت اجرایی را به خود اختصاص داده است. امروزه با گسترش فضای شهرنشینی و به وجود آمدن شهرهای بزرگ، معرفی فضای کسب و کار به یکی از دغدغه های اصلی هر کاسب و تاجر و تولید کننده ای تبدیل گردیده است. طراحی و تابلو سازی های متمایز به گونه ای که این تابلو بتواند جدای از نوشته های موجود بر روی آن حس مناسبی از کسب و کار را در بیننده آن ایجاد کند یکی از خصوصیات اصلی هر تابلو می باشد. معمولا در تصاویری که از شهرهای مدرن در سراسر جهان می بینیم، آنچه بیشتر از همه توجه ما را به خود جلب می کند وجود تابلوهای تبلیغاتی زیبا و گیرایی است که در این تصاویر به چشم می خورند.

در حال حاضر برای تابلوسازی امکانات و مواد پیشرفته گوناگونی وجود دارد که هرکدام از آنها می توانند زیبایی منحصر به فردی را در ساخت تابلو ارائه نمایند، از آن جمله می توان به انواع کامپوزیت، حروف چلنیوم و نئون پلاستیک ها اشاره نمود. آنچه مسلم است اینکه طراحان و سازندگان تابلوها همواره سعی نموده اند تا در ساخت تابلوی خوب به خصوصیاتی همچون مقاومت تابلو در مقابل شرایط محیطی، تنوع رنگ و طرح، سبکی تابلو، اجرای سریع با هزینه های کمتر و امکان بازسازی و تعمیرات احتمالی توجه داشته باشند. شرکت نوین سازه همراه سعی بر آن داشته است تا با در اختیار داشتن تجربه کاری مناسب ، طراحان و کادر مجرب در زمینه طراحی وساخت تابلو قدم های جدید و متمایزی جهت کسب رضایت هموطنان عزیز بردارد.
تابلوهای کامپوزيت و اجرای نما با کامپوزیت دارای مزایای بسیار از لحاظ سرعت و کیفیت را می باشد. بعضی از مزایای آن به شرح زیر می باشد:
1- بسیار مقاوم در برابر حریق:
نماهای کامپوزیت از لحاظ مقاومت در مقابل حریق در سطح بالایی قرار دارد و یکی از مصالح ضد حریق در دنیا شناخته می شود که حتی در صورتی سوختگی محیط زیست را آلوده نمی کند و دارای استانداردهای بین المللی می باشد.
2-  وزن کمتر نماهای کامپوزیت:
سبکی ورق هاي کامپوزيت جزو مزایای خیلی خوب این متریال است که در هر متر مربع حدود 6 تا 9 کیلو می باشد که نسبت به مصالح دیگر دارای وزن پایین تری می باشد. با مطالعات دقیقی که روی این متریال شده نماي کامپوزيت آلومينيوم حدود 90 درصد سبک تر از سنگ گرانيت ، 85 درصد سبک تر از سيمان ، 75 درصد سبک تر از شيشه و 50 درصد سبک تر از ورق معمولي است.
یکی از محاسباتی که در وزن ساختمان انجام می شود پایین آوردن ضریب زلزله با کم کردن وزن ساختمان است.
3- حالت آکوستيک کامپوزیت:
بعد از اجرای نمای کامپوزیت فضايی خالي پشت نمای کامپوزیت به وجود می آید که باعث ايجاد خاصيت آکوستيک مي شود. به عنوان مثال وقتي از يک ورق کامپوزيت در يک ساختمان با ديوارهاي ساخته شده از بتن سبک استفاده مي شود خاصيت عايق بودن صوت آن دو برابر مي شود.
4- حالت پذیری ورق کامپوزیت:
با ابزارهای مختلف می توان سطوح گرد و یا لبه تیز بوسیله ورق های کامپوزیت روی نما ایجاد کرد که شکل خاصی به نما می بخشد. انجام این نوع شکل های خاص در نماهایی مثل سیمان، سنگ و یا شیشه سخت تر می باشد.
5- رنگ های متنوع:
با توجه به وجود تنوع رنگ ورق ها طراحان مي توانند از رنگ هاي بسيار متنوع و مختلف از جمله رنگ هاي متاليک در طرح هاي خود استفاده کنند. براي رنگ کردن پانل ها از سيستم هاي بسيار پيشرفته و با کيفيت بالا استفاده شده است تا رنگ مورد نظر بالاترين کيفيت و بهينه ترين مقاومت را در برابر شرايط نامساعد جوي و آلودگي هاي صنعتي داشته باشد.
اين خواص به وسيله ي پوشش هاي فلورايدي يا PVDF تامين شده اند.
6- آب بندي نما از طریق نصب کامپوزیت:
از مشخصه های نماي کامپوزيت ، قابلیت آب بندي آن مي باشد بدین صورت که امکان نفوذ آب به  داخل نما وجود نداشته باشد و آب ناشي از بارش های جوی پس از هدايت به شيارهاي تعبيه شده از محل خاصی خارج مي شوند . همچنين ورق های کامپوزیت در مقابل خوردگي ناشي از آب و هوا و باران هاي اسيدي کاملا مقاوم است و عوامل جوي هيچگونه تاثيري به زيبايي و کيفيت نما نخواهد داشت.
7- امکان تعويض پانل ها :
در صورت بروز هرگونه آسیب در يکي از پانل های کامپوزیت به دلايل مختلف، می توان بدون خرابي کل نما تنها قسمت آسيب ديده را عوض کرده و يک پانل کامپوزیت نو جايگزين آن کرد.
نمای کامپوزیت